Éves időjárások az Egyesült Államokban

1930

Az év időjárásának kiemelkedő jellemzője a nagy szárazság és az ezzel járó magas júliusi és augusztusi hőmérséklet volt. A csapadékmennyiség az Egyesült Államok más részein a szokásosnál kevesebb volt.

1931

Az évet az ország nagy részén szokatlan meleg jellemezte. A hőmérséklet különösen az általában téli hónapokban, valamint az őszi hónapokban és júliusban volt a szokásosnál magasabb. Általánosságban elmondható, hogy 1931 és 1921 volt a legmelegebb év az Egyesült Államokban egy jelentős időszak alatt. A csapadék az ország egész területén hiányos volt, de lényegesen kisebb mértékben, mint 1930-ban.

1932

Az év átlaghőmérséklete kissé meghaladta az átlagot, bár lényegesen hűvösebb volt, mint 1931-ben. Csak a dél-atlanti államokban és a Floridai-félszigeten volt 1932-ben melegebb, mint 1931-ben. Az Öböl keleti részén közel 10 hüvelyk volt a többlet, a legcsapadékosabb hónapok a normálishoz képest január, szeptember, október és december voltak. Ezzel szemben az ország középső része száraz volt.

1933

Az év a szokásosnál lényegesen melegebb volt. Az átlaghőmérséklet az összes államban +1,8°-kal volt magasabb a normálisnál, ami kétszerese az 1932-es értéknek. A csapadékmennyiség szinte minden szakaszon a normális alatt volt; az egész terület átlaga 2,4 hüvelykkel volt kevesebb, mint az előző évben.

A hosszú idő óta tartó tendenciáknak megfelelően a hőmérséklet az ország nagy részén szokatlanul magas volt.

Az évnek csak két hónapja (február és április) volt hidegebb a normálisnál az Egyesült Államok egész területén. A február -1,3°-os eltéréssel 6°-kal hidegebb volt, mint 1932-ben. A viszonylag leghidegebb időjárás a középső fennsíkon volt, ahol ez a hónap átlagosan 13°-kal maradt el a normálistól. Szintén februárban született új minimumhőmérsékleti rekord az Egyesült Államokban, amikor a Yellowstone Parkban található állomás -54 C jelentett.

A három viszonylag legmelegebb hónap a január volt +5,8°-os, a december +3,4°-os és a június +3,3°-os eltéréssel. A nyár folyamán minden állam 100°-os (37 C) vagy annál magasabb maximális hőmérsékletet jelentett. Az év legmagasabb hőmérséklete augusztus 12-én 127° (52 C) volt a kaliforniai Greenland Ranch-en.

A csapadékhiány az összes államban átlagosan több mint 2 hüvelyk volt.

Gyakorlatilag az ország minden északi, déli, nyugati és belső része szárazabb volt a szokásosnál. A hiány 1 hüvelyktől közel 9 hüvelykig terjedt. Az Öböl keleti részén a csapadék több mint 7 hüvelykkel maradt el a normálistól, és mind az alsó-tavi, mind a dél-atlanti körzetekben nagy hiány volt. Legalább 6 körzetben kevesebb eső esett, mint az 1930-as száraz évben.

Az év során néhány szokatlanul heves esőzés történt, különösen Louisianában és Kelet-Texasban július 22-25-én, valamint Dél-Kaliforniában az év utolsó hetében. Louisiana és Texas több pontján a júliusi esőzések során a 4 napos összmennyiség meghaladta a 20 hüvelyket. Az esőzések által okozott károkat, főként a terményekben, közel 2 millió dollárra becsülték.

A hóesés általában nem volt normális, de néhány esetben szokatlanul nagy mennyiségű hó hullott. Például az oregasi Crater Lake-ben az 1932-33-as tél teljes hómennyisége 879 hüvelyk volt, amelyből 250 hüvelyk 1932-ben esett le. Ez az összeg mindössze 5 hüvelykkel kevesebb, mint az Egyesült Államokban az 1896-97-es télen a kaliforniai Tamarackban (884 hüvelyk) mért szezonális rekordhómennyiség.

1934

Az év időjárásának kiemelkedő jellemzője a termesztési időszakban elterjedt súlyos aszály volt. Kora tavasszal kezdődött Északnyugaton, gyorsan terjedt, és május végére az Egyesült Államok klimatológiai történetében a legkiterjedtebb aszályos időszakká vált. Általánosságban az ország közel háromnegyedében szárazság uralkodott.

Az év szinte mindenütt szokatlanul meleg volt. Az egész év átlaga 54,8° volt, ami 2,5°-os plusz eltérést jelent az év során. A csapadékmennyiség határozottan a normális alatt volt; a hiány az összes államra vonatkozóan 3,7 hüvelyk volt. 1934-ben több hőmérsékleti rekord dőlt meg, mint a Meteorológiai Iroda történetében bármelyik korábbi évben.

1935

Az év átlaga közel 2 fokkal volt hűvösebb, mint az 1934-es évé; és a csapadék, bár még mindig nem volt normális, lényegesen bőségesebb volt, mint az előző évben. A viszonylag legmelegebb hónap február volt, amikor az egész országban átlagosan 3,3 °C volt a normális felett; márciusban 3 °C volt a túllépés.

1936

Az év időjárását a hőmérséklet és a csapadék tekintetében jelentős szélsőségek jellemezték. Az év első hónapjaiban számos nyugati államban példátlanul hosszú ideig tartó, fagypont alatti hőmérsékleteket mértek, amelyeket a nyári hónapokban példátlan szárazság követett. A tél februárban érte el legsúlyosabb szakaszát. Dél-Dakotában és Wisconsinban -58° és -52°-os minimumokkal új minimumrekordok születtek. Márciusban hirtelen megfordult az időjárás a melegebb időjárás felé, és csak három állomás jelentett az átlag alatti átlaghőmérsékletet.

Az Egyesült Államok egyes részein a következő 5 hónapban szinte folyamatosan a normálisnál magasabb volt a hőmérséklet. A kevés csapadék és a túlzott hőség ebben az időszakban az Egyesült Államok mezőgazdaságának történetének legsúlyosabb aszályát eredményezte. Augusztusban a következő 15 államban született új rekordmaximum: Illinois, 115° (46 °C); Indiana, 116°; ...

1937

Az év időjárásához kapcsolódó kiemelkedő esemény az Ohio és a Mississippi völgyének alsó részén bekövetkezett nagy árvíz volt. Indiana déli részén átlagosan 16,22 hüvelyk csapadék hullott (12,20 hüvelykkel az átlag felett), Illinois déli részén 11,74 hüvelyk, azaz több mint 8 hüvelykkel a normális érték felett.

A kiáradások valószínűleg minden korábbi nagy árvizet felülmúlnak az Egyesült Államokban. Alabamában tapasztalt kivételesen meleg január, amely a növényzetet, különösen a gyümölcsöket korai szakaszba juttatta, hogy aztán március folyamán a hideg időjárás súlyosan károsítsa őket. További jellemző volt az alacsony januári hőmérséklet Kaliforniában, amely két pusztító fagyot eredményezett, a Sziklás-hegység északi részén és az északi síksági államokban tapasztalt visszás tavaszi időjárás, a szokatlanul száraz tavasz Montanában és az északi és középső síkságon, amelyet Montana északkeleti megyéiben a valaha ismert legpusztítóbb aszály követett.

Kansasban szinte egész 1937-ben rekordot döntő szárazság uralkodott; az év nedvességtartalma minden megyében hiányos volt.

1938

Az 1938-as év átlagosan jóval melegebb és kissé csapadékosabb volt a szokásosnál. Az ország hőmérsékleteinek összegzései azt mutatják, hogy 1938 az egyik legmelegebb év volt a feljegyzések szerint.

A szokásostól eltérő hőmérsékleti tendenciák ellenére január és február folyamán számos nyugati és északi szakaszon időnként súlyos hideg időszakok következtek be.

A legújabb tanulmányok azt mutatják, hogy a magasabb hőmérsékletre való hajlam, amely 1900 körül kezdődött, az elmúlt évtizedben határozottan kimagasló volt. Az elmúlt 20 év hőmérsékleti adatai szerint 1929 volt az egyetlen olyan év, amely az ország egészét tekintve a normálisnál érzékelhetően hűvösebb volt; 1919 és 1924 enyhén a normális alatt volt. A többi évben a szokásosnál melegebb volt. Az év során Alaszkában mért legalacsonyabb hőmérséklet februárban Fort Yukonban 64 °C volt.

1939

A közelmúltban tapasztalt, szokatlanul meleg időjárási tendenciáknak megfelelően az év nagy pozitív eltérésekkel zárult. Az 1939-es tél (beleértve az előző év decemberét is) rendellenesen csapadékos volt. Az évszak második felében a nyugati hegyvidéki szakaszok többségében erős havazás volt tapasztalható.